KONST / Litografier / Färglitografi 13027048
nr 1302 7048
Knut Gruva
(1902-1981), Sverige
Färglitografi, Slussen vinter. Signerad, numrerad 288/310, daterad -73. Motivet: 24x39 cm
Knut Gruva, svensk målare född i Stockholm 1902, död 1981.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 20 januari 2020
kl 20:11:02
19/1 15:41:57
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm